Değerli Arkadaşlar bir süredir gemi modelciliği ve diğer hobilerimden gerek iş gerekse zamansızlık sebebi ile uzak kaldım. İzin dönemimin gelmesi ve uzun zamandır kamp yapamadığımızı düşününce bu konuda ufak bir araştırma yapıp daha önceleri ekip olarak gidip kamp kurduğumuz yere ailecek gitmeye karar verdim. Bir kaç günlük orman , tabiat ve deniz hayatının insanı ne kadar rahatlattığını bilmenizi isterim. Bu yazıyı hazırlama sebebim günü birlikte olsa istanbul’un trağiinden gürültüsünden uzaklaşmanızı sağlayabilmektir.
Dilimin döndüğünce , objektifimin gördüğünce işte size Sahil Kamp İstanbul
Sahilkamp İstanbul Kimdir ?
Sahil Kamp İstanbul ‘da 35 hektar orman arazisine kurulmuş olan deniz kıyısında Spor Aktivite ve Eğitim tesisidir. Şile Sahilköy Köyü Büyük İskele yakınlarında bulunmaktadır. Mesire alanları Orman Bakanlığından kiralanmış olup çam ağaçları ile örtülüdür. Ağaçların altları temizlenerek ilaçlı ahşap platformlar üzerinde çadır lar kurulu olup ve önlerine piknik masaları kurulmuştur. Çadır ve piknik alanları 20 dönümden fazla alandır. İhtiyaclarınızı karşılayabilicek yeterli miktarda çeşme ve tuvalet duş mevcuttur. Tesis içinde büfe, market ve çaybahçesi bulunmaktadır. Ayrıca projeksiyonla maçların izlenebilmesi için dev ekranda bulunmaktadır.

Denize bakan kayalıkların üzerine kurulu geniş çardaklar bulunmaktadır. Ayrıca deniz manzarası eşliğinde özel menüsüyle spesiyal Restaurant bulunmaktadır. İleride deniz ve ormanın bitişiğindeki 12 bungalovda hafta sonunu veya tatilinizi geçirebilirsiniz. Tesisin 75 m2 lik salonu mevcut olup eğiitim seminerleri veya iş toplantılarınızı yapılabilir müşterilerinize eşsiz bir imkan sağlayabilirsiniz. İşletme karavanlar içinde kamping hizmeti de vermektedir. .
ŞİLE SAHİLKÖY İstanbul'un en fazla ormanlık alana sahip bölgedir ve % 70'i ormandır. Sahilköy deniz kenarında ormanla bitişik şirin bir tatil köyüdür.
Şile ve Sahilköy'de yapılan çeşitli araştırmalar Şile çevresinin tarih öncesinde (Cilalı Taş Devri) iskan edildiğini göstermektedir

ŞİLE SAHİLKÖY KUMULLARI Şile Sahilköy Plaj Kumullarının Tedavi Amaçlı Olarak Kullanılmaktadır. Sahilköy kumlu plajlarında klimatik özelliklere de dayanarak; deri, solunum, sindirim, lokomotor, dolaşım, endokrin, sinir ve immum gibi hastalıkların tedavisi için talassoterapi ve özellikle tıbbi turizm olanakları mevcuttur. "Talassoterapi", sağlığı korumak veya hastalıkları tedavi etmek amacıyla deniz, güneş ve iklimin kürler halinde uygulanmasına verilen isimdir.


Sahil Kamp İstanbul Nerede Haritası Şile İstanbul