Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik

kalyonmodelgemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kalyonmodelgemi Ziyaretçi

Standart Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik

Değerli arkadaşlarım biraz daha profesyonel çaıştığım ve mümkünse tüm detayları atlamamaya çalıştığım ikici sandal modelimin resimlerini sizlerle paylaşmak istedim.Umarım bu çalışmamı beyenirsiniz. Ayrıca bu modelin yaklaşım 1 mt boyunda R/C ve Statik kombine modelini bitirmek üzereyim en kısa zamanda onunda resimlerini buraya göndereceğim.
    Sevgi ve Saygılarımla.
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32014-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32015-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32016-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32017-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32018-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32019-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32020-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32022-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32023-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32024-600-x-450-.jpg  

Standart Ynt: Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik

Resimlerin Devamı : NOT: Modelimizin tamamı ölçekli ve el yapımıdır model KİT Değildir.
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32025-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32026-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32027-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32028-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32029-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32030-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32031-600-x-450-.jpg   Ayvansaray Balıkçı Sandalı (YENİ) ihsan Çelik-snv32033-600-x-450-.jpg  

ercanyetisener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forum Üyesi
    Konular
    12
    Aldığı Beğeni
    8
    Verdiği Beğeni
    0

ellerinize sağlık öncelikle sanırım bu model hüseyin topçuoğlunun çizdiği bogaziçi oltasandalı tüm detaylar nerdeyse birebir onun planı sayısını hatırlamadığım kadar yapmış idim bu modelden bir şey dikkatimi çekti libar kapaklarını neden kulplu yaptınız onların aslı o şekilde deildir el girecek şekilde yarım ay şeklinde kesiktir o kulpların takılmamasının başka nedenleride vardır üstüne kimse oturamaz birde denize yakalanınca yaralanma riski vardır

bmentes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bmentes Ziyaretçi

ihsan abi ellerinize saglik, acaba aksesuarlarida kendinizmi ýaptiniz.

Kağan Turhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kağan Turhan Ziyaretçi

İhsan bende r/c sandal zattentim birden bitirdin diye sevinmiştim

Oda bitmek üzere %95 i tamamlandı üzerinde son detayları çalışıyorum ortalama boyu 90 cm olacak Sandalın en önemli özelliğinden biri de hem Statik hemde Dnamik olmasıdır.Şukadarını söyliyeyim üzerinde 550 lik 140 wat fırçalı elektrik motoru var.Bu sandal tam gazda süper burun kaldıracak çok yakında resimlerini burada yayınlayacağım.
    Alıntı Kağan Turhan Nickli Üyeden Alıntı
    İhsan bende r/c sandal zattentim birden bitirdin diye sevinmiştim

Hakkı ARIKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forum Üyesi
    Konular
    15
    Aldığı Beğeni
    3
    Verdiği Beğeni
    1

İhsan bey,
    Çok güzel bir model olmuş.Ellerinize sağlık.

Karakartal07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karakartal07 Ziyaretçi

Çok güzel olmuş eğer kabul edersen birşey söylemek istiyorum dümen üzerine gerilen deriyi taksan daha iyi görünmezmi. Elinize sağlık.

Alıntı Karakartal07 Nickli Üyeden Alıntı
    Çok güzel olmuş eğer kabul edersen birşey söylemek istiyorum dümen üzerine gerilen deriyi taksan daha iyi görünmezmi. Ayrıca kürekleri biraz daha inceltsen bodozlama burundaki boya hatalarını kapatsan daha iyi görünür abi. Sarma işini çok iyi yapmışsın gövdede en küçük bir yamuk görünmüyo. Ayrıca aksesuarları kendin yapıp boyamışsın bayağı bi emek harcamışsın. Ama abi sona doğru biraz sıkılmışsın kürekleri bu anında yapmışsın sanırım abi gene söylüyorum inceltirsen çok güzel olacak yaw. Ama çook güzel olmuş elinize sağlık.
    Çıplak gözle baktığında herşeyin ölçeğe uygun olduğunu göreceksiniz.Küreklerin biraz tombul görünmesinin nedeni göz aldanması yani bu demek oluyor ki objektifin alttan yakalıyarak resmi aşşağıdan yukarıya doğru çekilmiş olması buda kürekleri topmbul gösteriyor.Bakış açısını yakalarsanız iz düşüm çizimlerinde görüleceği üzere uç kısım merceğe daha yakın olduğundan daha büyük gösteriyor ama 1/15 ölçekte ölçümleri yaptığınızda tam bir insan avuç içine oturduğunu göreceksiniz.Sonuç olarak küreklerin şişman görünmesinin tek nedeni objektifin aşşağıdan yukarı uca doğru resimleiş olmasıdır.Sanıyorum bu açıklama durumu düzeltecektir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler