facebook twitter youtube kanal?m?za abone oldunuz mu ?

Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: nauticart-6

cobretti
    Ziyaretçi cobretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart nauticart-6

Birde nauticart yapalım sonra sırasıyla tamamlarız yarım 6 model bekliyor ben nauticart yapıyorum bakalım bu işin sonu nereye varacak

Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri nauticart-6-sdc10952.jpg   nauticart-6-sdc10953.jpg   nauticart-6-sdc10954.jpg   nauticart-6-sdc10955.jpg   nauticart-6-sdc10956.jpg  

cobretti

Standart Cevap: nauticart-6

Fotolara devam
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri nauticart-6-sdc10957.jpg   nauticart-6-sdc10958.jpg   nauticart-6-sdc10959.jpg  

Forum Üyesi Murat Yardımcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    16
    Etti
    0
    1 mesaja 1 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Yarım model varken bırakmak aslında kötü oluyor bana göre. Tam birisine konsantre oluyorsun gözü ötekine değiyor. Elindeki işi bırakıp onu düşünüp vakit ayırıyorsun. İlk aşamada bende yarım yapıp ötekine geçtim ama sonunda bitmeden başlamamayı öğrendim.
    Murat Yardımcı<br />İstanbul Maltepe

cobretti

Valla adaş aynen katılıyorum, bende yarım bırakıp başka modele geçmeyeyim diyorum, ama sigara gibi mübarek siteyi incelerken bitanede ben yapayım deyip kontrplağın başına geçmişim, sarım bitmiş, oooop yeni bir model daha başlama zamanı geldi

cobretti

Sarımı tamamladık, bir daha nauticart yaparsam iki olsun kıç kısmını yapana kadar canım çıktı parmaklarım yara oldu, arka kısmını yapmak gerçekten çok zormuş, 4 kez söküp yeniden yaptım yinede tam istediğim gibi olmadı, işte fotoğraflar
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri nauticart-6-sdc10960.jpg   nauticart-6-sdc10961.jpg   nauticart-6-sdc10962.jpg   nauticart-6-sdc10963.jpg   nauticart-6-sdc10964.jpg  

cobretti

Fotoğraflara devam
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri nauticart-6-sdc10965.jpg   nauticart-6-sdc10966.jpg   nauticart-6-sdc10967.jpg  

cobretti

Küpeşte hattındaki 2 cm lik ikinci kat sarım tamamlandı, macunlama işlemi yapılarak içeriden kırılması gereken yerler kırıldı, bu günlük bu kadar macun kurumaya bırakıldı, iyi zımpara işi bizi bekliyor, yarın bakacağız artık,
    İşte fotolar
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri nauticart-6-sdc10974.jpg   nauticart-6-sdc10975.jpg   nauticart-6-sdc10976.jpg   nauticart-6-sdc10977.jpg   nauticart-6-sdc10978.jpg  

cobretti

Fotolara devam
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri nauticart-6-sdc10979.jpg   nauticart-6-sdc10981.jpg   nauticart-6-sdc10982.jpg  

Forum Üyesi dasmails - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5
    Etti
    1
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

zımpara işinde kolaylıklar dilerim
    ne macunu kullanıyorsun

cobretti

Kaportacıların kullandığı macun teknik adını bilmiyorum Çelik macunu diye geçiyor

Forum Üyesi Murat Yardımcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    16
    Etti
    0
    1 mesaja 1 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Sarım gayet güzel aslında niye macunu bu kadar bol kullandın adaş. Yoracaksın kendini boşuna
    Murat Yardımcı<br />İstanbul Maltepe

Forum Üyesi mkeskiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    45
    Etti
    5
    8 mesaja 9 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Alıntı Murat Yardımcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sarım gayet güzel aslında niye macunu bu kadar bol kullandın adaş. Yoracaksın kendini boşuna
    Aynen katılıyorum... ayrıca yanlış görmüyorsam, modeli içinden de macunlamışınız. Anladığın kadarı ile, macunu modele mukavemet versin diye uyguladınız. Bu konuda çeşitli fikirler ve daha kolay uygulamalar mevcuttur. Mesela su tutkalı uygulaması ....
    [email protected]

The mind is like a parachute, it doesn't work unless it is open !

cobretti

Alıntı Murat Yardımcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adaş yorumun için teşekkür ederek lafa başlayayım, macun resimlerde çok gibi gözüküyor, macun sadece kıç bölümünde fazla diğer yerlerde çok değil, kıç beni çok uğraştırdı, ve bazı bariz hatalar var onuda artık macunla hallediyoruz

cobretti

Alıntı mkeskiner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum... ayrıca yanlış görmüyorsam, modeli içinden de macunlamışınız. Anladığın kadarı ile, macunu modele mukavemet versin diye uyguladınız. Bu konuda çeşitli fikirler ve daha kolay uygulamalar mevcuttur. Mesela su tutkalı uygulaması ....
    Adaşım yorumunuz için size de teşekkür ederim, doğru söylüyorsunuz bu konuda çeşitli uygulamalar var ancak bu planı biliyormusunuz bilmiyorum yapım klavuzu var Rasih Verdigil yapmış, orada böyle gösterdiği için bende böyle yaptım, yoksa bende su tutkalı uygulaması yaparam genelde Tekrar teşekkürler

Forum Üyesi mkeskiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    45
    Etti
    5
    8 mesaja 9 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Sonucu merakla bekliyor olacağız. Rasih bey'in modelinin canlısını görme fırsatı olanlardanım. Anlatmaya ne zaman ne de sayfalar yeter. Ne derler, doğru cetvel yanlış çizgi çizmez, sizde Rasih bey'i kılavuz almışınız, sonucu en az onunki kadar güzel bitecektir.. Kolay gelsin.
    [email protected]

The mind is like a parachute, it doesn't work unless it is open !

cobretti

Alıntı mkeskiner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonucu merakla bekliyor olacağız. Rasih bey'in modelinin canlısını görme fırsatı olanlardanım. Anlatmaya ne zaman ne de sayfalar yeter. Ne derler, doğru cetvel yanlış çizgi çizmez, sizde Rasih bey'i kılavuz almışınız, sonucu en az onunki kadar güzel bitecektir.. Kolay gelsin.
    Teşekkürler

Forum Üyesi Kristal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Etti
    0
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Güzel gidiyorsun cobretti,aynen devam.Sıra ince işe gelince itina gösterirsen güzel olacak.İnce iş sabır ister.Kolaylıklar dilerim.

Forum Üyesi Kristal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Etti
    0
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Tavsiye 1:Gövde içi sağlamlığı için,ahşap tutkalına biraz toz talaş karıştırıp uygularsan kolay olur.
    2:macundan önce sarımı biten gövdenin ahşabını zımpara yap,sarım çıtalarının setleşen,çıkıntılı yerleri nisbeten aynı hizaya gelsin,sonra macun uygula ki,hem macun uygulaması kolay olur hemde az macun harcamış olursun.
    3:Eğer yaptığın model yada maket uzun yıllar durmalı diyorsan eğer,farklı bir kaç kat macun uygularsan güzel olur.Önce ahşap üzerine yat tutkalı yani bildiğimiz köpüren tutkal.ahşap araları köpürerek dolsun.Yalnız köpürmeye bırakmadan selülozik tiner ile bir bez yardımıyla sil bir kaç sefer.Kuruyunca zımpara yap,zira yat tutkalı biraz pütürlü olur.Sonra üzerine duruma göre bir yada iki kat dolgu verniği sür,hemen donar,yarım saat sonra zımpara yap ve en son kata çelik yada polyester macunu at ahşabı ufak tefek darbelere karşı korumak için.Birde sarım yaparken eğer gövde üzerinde çukurluklar yada dengesizlikler oluşursa sakın macunla dolgu yapma.duruma göre ince çitalarla bölgeleri sarım çıtaları üzerine yapıştırma yaparak kapat sonra hizalamak için zımpara ile tesviye yap.Eğer macunla dolgu yaparsan bir zaman sonra macun çatlama yapar,deforme olur ve model kaldır at olur.Kısaca gövde sarımı ile son kat macun arasında bir kaç kat daha macunlama çok iyi olur.Ukalalık ettiysem affolaKolay gelsin arkadaşım.

cobretti

Alıntı Kristal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiye 1:Gövde içi sağlamlığı için,ahşap tutkalına biraz toz talaş karıştırıp uygularsan kolay olur.
    2:macundan önce sarımı biten gövdenin ahşabını zımpara yap,sarım çıtalarının setleşen,çıkıntılı yerleri nisbeten aynı hizaya gelsin,sonra macun uygula ki,hem macun uygulaması kolay olur hemde az macun harcamış olursun.
    3:Eğer yaptığın model yada maket uzun yıllar durmalı diyorsan eğer,farklı bir kaç kat macun uygularsan güzel olur.Önce ahşap üzerine yat tutkalı yani bildiğimiz köpüren tutkal.ahşap araları köpürerek dolsun.Yalnız köpürmeye bırakmadan selülozik tiner ile bir bez yardımıyla sil bir kaç sefer.Kuruyunca zımpara yap,zira yat tutkalı biraz pütürlü olur.Sonra üzerine duruma göre bir yada iki kat dolgu verniği sür,hemen donar,yarım saat sonra zımpara yap ve en son kata çelik yada polyester macunu at ahşabı ufak tefek darbelere karşı korumak için.Birde sarım yaparken eğer gövde üzerinde çukurluklar yada dengesizlikler oluşursa sakın macunla dolgu yapma.duruma göre ince çitalarla bölgeleri sarım çıtaları üzerine yapıştırma yaparak kapat sonra hizalamak için zımpara ile tesviye yap.Eğer macunla dolgu yaparsan bir zaman sonra macun çatlama yapar,deforme olur ve model kaldır at olur.Kısaca gövde sarımı ile son kat macun arasında bir kaç kat daha macunlama çok iyi olur.Ukalalık ettiysem affolaKolay gelsin arkadaşım.
    Kristal bey yorumunuz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler,
    1-Yaptığım modeli çizen ve yapan Rasih Verdigil böyle yaptığı için bende model içerisini macunladım, belki onunda bildiği bir şey vardır
    2-Macun öncesi zımpara uygulaması yaptım, ukalalık olmaz ise inan macun işlemi yapmadan direk astarla devam etseydim olur şekildeydi, ama yinede uyguladım, model üzerindeki macun zımparalanınca her şey ortaya çıkacak (kıç kısmı hariç
    3-Su tutkalı uygulamasını biliyorum, ama dediğim gibi rasih bey böyle yapmış diye bende böyle yaptım
    İlginize tekrar teşekkürler

Forum Üyesi İbrahim EMENLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    19
    Etti
    3
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Bunların üzerinde yazan 2517 A , 2517 B , 2510 gibi bölümler kesilecek aynı kalınlıktaki kontralardır. Malzeme listesini gönderiyorum. Buradan hangi bölüme ne kontra kullanılacak görebilirsin.
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri nauticart-6-malzeme-listesi-01.jpg   nauticart-6-malzeme-listesi-02.jpg  
    İbrahim EMENLİ İzmir 1962

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler