facebook twitter youtube kanal?m?za abone oldunuz mu ?

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nauticart-6 İlk Denemem

Forum Üyesi Ümit Demirkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Etti
    1
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Standart Nauticart-6 İlk Denemem

Rasih Verdigil Beyin planından Nauticart-6 yapmaya başladım.Bu modele karar verirken hane halkının beğenilerinide göz önüne aldım.Tabi bu işlere başladığımda GOOGLE beni buraya getirdi.Bir çok sayfaya girdim inceledim.Yapılanlara hayran olmamak elde değil, ve ötesinde öğreticiliğini de kendi denememden bizzat şahidim.Bundan dolayı bilgilerini, el emeği göz nuru eserlerini burada paylaşan forum üyelerine teşekkürü borç bilirim.Ayrıca bana başlangıç için fikir verenve tekne planı temininde yardımını esirgemeyen Sayın Fatih MERCAN a çok teşekkür ediyorum.
    Yaptıklarımı sizlerle paylaşmakta isterim.Değerlendirmelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.resimlerde bir parçanın kırık olduğu görülecek.BU konudada yardımınızı bekliyorum.(Resim 006)

Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Nauticart-6  İlk Denemem-001.jpg   Nauticart-6  İlk Denemem-002.jpg   Nauticart-6  İlk Denemem-003.jpg   Nauticart-6  İlk Denemem-004.jpg   Nauticart-6  İlk Denemem-005.jpg  

Konular
    4
    Etti
    1
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Smile --

Resimlerin Devamı
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Nauticart-6  İlk Denemem-006.jpg   Nauticart-6  İlk Denemem-008.jpg   Nauticart-6  İlk Denemem-009.jpg   Nauticart-6  İlk Denemem-010.jpg  
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler  

Forum Üyesi Fatih Yücelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    21
    Etti
    0
    2 mesaja 4 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Ümit Bey tekrar merhabalar,

Müsaadenizle bir doğrulama yönteminden bahsetmek isterim. Omurga eğri gibi görünüyor, resim açısından da öyle görünüyor olabilir. Eğer omurganın baş ve kıç kısımlarının tam ortasından ufak birer çivi çakıp ip gerdirirseniz omurganın düzgünlüğünü daha rahat kontrol edebilirsiniz.

Saygılar

Forum Üyesi Ömer Tomruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    55
    Etti
    10
    3 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Hoşgeldiniz... Modelinizde başarılar dileriz...
    Mail & Msn : [email protected]
    Yapımı Devam Eden Modeller ;
    AnteoRC
    U.S.S. Constitution

Konular
    4
    Etti
    1
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Standart --

Fatih bey doğru diyorsunuz eğrilik var hafif ıslatıp üzerine baskı ile bıraksam düzelirmi?

Forum Üyesi Halil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Etti
    0
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Ümit bey,
    Omurganın kırık parçasını CA yapıştırıcı ile birleştirip iki yanından planda kullandığınız kağıt ile yapıştırarak desteklerseniz sarım bittiğinde zımparalayarak bu kağıttan kurtulursunuz. Bitimde de macun zımpara ile kırık görünmez olur.
    Kolay gelsin.
    Çankaya/Ankara/Halil Bayülker

Konular
    21
    Etti
    0
    2 mesaja 4 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Ümit Bey,

Islatma işlemin gerek yok aslında. Geminiz için yaptığınız kaideniz biraz daha uzun olsaydı daha iyi olurdu. Orta kısımdaki "L" tutuculardan baş ve kıça yaptığınızda sorun çözülür. Tam düzgünlüğünü test edip onayladıktan sonra yapacağınız bir kaç sarım geminin sabit kalmasını sağlayacaktır.

Konular
    4
    Etti
    1
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Alıntı halil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ümit bey,
    Omurganın kırık parçasını CA yapıştırıcı ile birleştirip iki yanından planda kullandığınız kağıt ile yapıştırarak desteklerseniz sarım bittiğinde zımparalayarak bu kağıttan kurtulursunuz. Bitimde de macun zımpara ile kırık görünmez olur.
    Kolay gelsin.
    Halil Bey teşekkür ederim.Tavsiyenizi Uygulayacağım.

Konular
    4
    Etti
    1
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Alıntı Fatih Yücelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ümit Bey,

Islatma işlemin gerek yok aslında. Geminiz için yaptığınız kaideniz biraz daha uzun olsaydı daha iyi olurdu. Orta kısımdaki "L" tutuculardan baş ve kıça yaptığınızda sorun çözülür. Tam düzgünlüğünü test edip onayladıktan sonra yapacağınız bir kaç sarım geminin sabit kalmasını sağlayacaktır.
    Fatih Bey, henüz yapıştırmadım bu parçanın daha uzun olanını temin etmeye çalışacağım.Bir de omurga ve postaların tesviyesini yaptıktan sonra yapıştırırken 90 derecelik açılara çok dikkat edeceğim zannediyorum sizin tavsiyenizle birlikte bu sorun düzelir.

Konular
    21
    Etti
    0
    2 mesaja 4 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Ümit Bey aslında sorun dediğiniz eğrilik hemen hemen her omurgada muhakkak olur. bahsettiğim şekilde ( veya başka yöntemle) omurgayı düzgün sabitlemek gerek. Bahsettiğiniz gibi yapılacak bir posta dizilimiyle sarım daha düzgün olacak böylelikle macun sizi zorlamayacak.

Forum Üyesi Fatih MERCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    84
    Etti
    0
    3 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Ümit Bey merhaba,
    Modelinizde kolaylıklar dilerim. Eğer planı kontraplağa yapıştırırken bahsettiğim pritt i kullandıysanız planı nemlendirerek sarıma geçmeden önce kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Postalar sabitlenmedi sanırım. Sabitlemeden önce postaları güzelce tesviye ederseniz ve bir sarma çıtası ile baştan sona doğru postalara geçici bir şekilde sabitleyerek özellikle baş ve kıçtaki postalarda ekli resimde görüldüğü gibi tesviye işini baştan hallederseniz kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca planın içine bıraktığım notlarda ince uçlu matkapla kesik çizgileri ile belirtilen yerlerde postaları zayıflatırsanız sarım sonunda oraları koparmanız kolay olur (bu konuyu ve yapılan tüm aynı modelleri iyi incelemenizi öneririm bende yalnış bilgi vermek istemem). Sarıma da başlarken eğriliği geçici olarak girererek öncelikle 3-4 sıra bir iskele bir sancak tarafından sararak sarıma devam ederseniz muhtemelen devamında düzgün olacaktır. Sarım için linkteki bilgilerdende faydalanabilirsiniz. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olduğunda arkadaşlar ve ben hep buralardayız.

http://www.modelteknikleri.com/govde...e-sar-m-2.html
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Nauticart-6  İlk Denemem-posta.jpg  
    Konu Fatih MERCAN tarafından (17.05.2012 Saat 12:25 ) değiştirilmiştir.
    Fatih MERCAN/BALIKESİR 1977

Konular
    4
    Etti
    1
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Fatih Bey teşekkür ederim notunuzu dikkatli şekilde okudum diğer yapımlarıda inceledim.Dediğim gibi posta ve omurgayı sabitlemedim, tesviye ve yapıştırmadan sonra sanırım sorun ortadan kalkacak.

Forum Üyesi zaccar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Etti
    1
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Ümit bey benimde aklımda olan bir model olduğu için takipteyim.Tecrübeli arkadaşlar karşılaştığınız sıkıntılarda sizi yönlendireceklerdir.Başarılar dilerim.
    Sercan
    1983

Forum Üyesi Mehmet Keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    8
    Etti
    6
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Ümit bey modelinizde başarı ve sabır dilerim. Gözlemlediğim küçük bir sorun postaların kesiminde kimi yerlerde çok ufak dalgalanmalar olmuş. Kimi zaman çizginin içinden kimi zaman çizginin dışından kesim yapmışsınız. Size tavsiyem çizginin az birşey dışından kesim yapıp, kesim bittikten sonra çizgiye kadar zımpara ile tesviye yapmanız. Böylelikle sarımda ve güverte oturturken sorun yaşamazsınız. Saygılar.
    Yapımı Devam eden : San Francisco II

Forum Üyesi alperenugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    13
    Etti
    0
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Ümit bey forumumuza hosgeldiniz ve ilk modelinizde başarılar dilerim

omurga egriliğinin önüne gecebilmek için resimlerdeki aparattan yapmanız halinde bu soruna kalıcı bir çözüm olur düsüncesindeyim

ilk 4 5 sarma çıtası kaplandıktan sonra bu parçayı çıkartıp daha rahat çalısmaya devam edebilirsiniz

nauticart benimde yapılacaklar listem içersinde ve ustanın kendi sitesinde ayrıntılı olarak yapım asamaları mevcut

tekrar kolaylıklar dilerim ve ilgi ile takipteyim

saygılar
    Uğur 1976 // ISPARTA
    yapımı biten Sürmene takası
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Olta sandalı
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Anteo
    yapımı devam eden Santa lucia (leudo)
    Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sihhat Gibi

Forum Üyesi alperenugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    13
    Etti
    0
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

resimleri eklemeyi unutmusum
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Nauticart-6  İlk Denemem-1.jpg   Nauticart-6  İlk Denemem-5.jpg  
    Uğur 1976 // ISPARTA
    yapımı biten Sürmene takası
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Olta sandalı
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Anteo
    yapımı devam eden Santa lucia (leudo)
    Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sihhat Gibi

Forum Üyesi SelimGozler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    17
    Etti
    1
    1 mesaja 2 te
    Mentioned
    0 Post(s)

NAUTICART 6

dolaşırken bu siteyi buldum. belki daha önce forumda paylaşılmıştır ancak yine de paylaşmak istedim.
    Selim Abdulkadir Gözler
    1977 / BURSA

Konular
    4
    Etti
    1
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Mesajları ile bana tavsiyede bulunan sevgili Forum üyeleri çok teşekkür ederim,tavsiyelerinizi mutlak surette göz önünde bulunduracağım sağolun var olun iyiki varsınız.Yapımda yavaş kalıyorum mekandan doğan sıkıntılar var.

Konular
    4
    Etti
    1
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Kıymetli Forum Üyeleri, üç gündür boş durmadım arkadaşların tavsiyelerinide göz önünde bulundurarak Postaları tesviye ettim yarlarine alıştırmaya çalışitım, sarımda sonra alacağım yerleri zayıflattım ve nihayet postaları yapıştırdım.Ortaya çıkan dan pek memnun değilim, yarın sarım yapmaya çalışacağım hoşuma gitmezse hepsine yeni baştan başlamayı düşünüyorum.Sizlerinde fikrini almak isterim.
    Birde sırası gelmişken burada bulunan tecrübeli ustalara bir soru sormak istiyorum.Ev ahalisinden yavaş yavaş, bu kadarcık aletten bu ses te çıkarmı? bu iş hep böyle tozlumu? bu sesleri komşularda duyuyormu? mealinden sorular işitmeye başladım.Sizce ne tür cevaplar vermeliyim

ve resimler...
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Nauticart-6  İlk Denemem-017.jpg   Nauticart-6  İlk Denemem-018.jpg   Nauticart-6  İlk Denemem-019.jpg  
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler            

Forum Üyesi İbrahim EMENLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    19
    Etti
    3
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Kırılan parçanın sarım bitimine kadar bir önemi yok. En son yapıştırabilirsiniz. Çünkü o kısım zayıf olduğundan bir kaç kere daha kırılacaktır.
    Ev halkını aman model yapsın daha iyi dedirtmek ve korkutmak için ;
    Ne yani bununla uğraşmıyayım da kahveye gidip okey mi oynıyayım.
    Bu hobi tozlu ve gürültülü imiş bundan sonra boş vakitlerimde en iyisi şöyle bir cafede arkadaşlarla 2 bira içeyim.
    Evde tüm gün kalıp model ile uğraşmayıp eşinizin her yaptığı işe burnunuzu sokun, ayak altında dolaşın. Yaptığı işler için habire akıl verin. Sürekli vıdı vıdı yapın
    Çalışma ortamınızı her zaman temiz tutun ki size bir bahane bulamasınlar.
    En sonunda pes etsinler.
    Komşular için konu biraz daha zor. Birkaç arkadaş hakikaten muzdarip, komşularıyla başı dertte,
    En iyisi yakın komşulara modelciliği aşılamak. Malum birlikten kuvvet doğar.
    Başarılar
    İbrahim EMENLİ İzmir 1962

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler