facebook twitter youtube kanal?m?za abone oldunuz mu ?

Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 1 2 3 4 5 6 7 SonuncuSonuncu
Toplam 134 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bugsier-19

Forum Üyesi Kerem42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    27
    Etti
    2
    2 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Standart Bugsier-19

Forma geç katıldığım için biten ve devam eden modellerim var bunların bir kısmını siz değerli modelci ağabey ve kardeşlerimle paylaştım. Şuan devam eden Bugsier-19 adlı römorkörün gövdesi,kabini, bacası bitti ama bir sonraki modellerim de hatalarımı düzeltmek adına biten kısımları ile birlikte devam eden bölümleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Öneri ve eleştirilerinizi heyecanla bekleyeceğim.

Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Bugsier-19-001.jpg   Bugsier-19-002.jpg   Bugsier-19-003.jpg   Bugsier-19-004.jpg   Bugsier-19-005.jpg  

Bugsier-19-006.jpg   Bugsier-19-007.jpg   Bugsier-19-008.jpg   Bugsier-19-009.jpg   Bugsier-19-010.jpg  

Biten;
    1-Olta Sandalı (Kit) 2-Karadeniz Takası 3-Bounty 4-
    Galatea/Glenlee 5-Santa Lucia 6-Olta Sandalı [3 adet eş zamanlı (Hediye amaçlı)] 7-Bugsier-19
    Devam eden model: Le Soleil Royal
    https://www.facebook.com/AhsapGemiModelciligi/
    Keramettin TEZER

Konular
    27
    Etti
    2
    2 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Standart Cevap: Bugsier-19 Kaptan Köşkü

Biten;
    Galatea/Glenlee 5-Santa Lucia 6-Olta Sandalı [3 adet eş zamanlı (Hediye amaçlı)] 7-Bugsier-19
    Keramettin TEZER

Konular
    27
    Etti
    2
    2 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Standart Cevap: Bugsier-19

Biten;
    Keramettin TEZER

Konular
    27
    Etti
    2
    2 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Standart Cevap: Bugsier-19 Baca Yapımı

Biten;
    Keramettin TEZER

Konular
    27
    Etti
    2
    2 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Biten;
    Keramettin TEZER

Forum Üyesi Olcay ATALAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    22
    Etti
    0
    1 mesaja 1 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Evet güzel ilerlenmiş tebrik ederim. Özellikle bacayı çok beğendim. Kapı üzerindeki estetik görüntü biraz ölçek dışı olmuş, yapabilirseniz üzerinden zımpara ile 4 parçayı inceltin. Sökülüp yerine daha incesi de takılabilir, kalemle çizilip vernik altında görüntüde alınabilir. Yapacağınız her parçayı gerçeğini hayal ederek yaparsanız ayrıntıları kaçırmazsınız. Birde yapıştırıcı kullanımı konusunda biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor. Forumda konular içinde şırınga ile yapıştırma hakkında bolca bilgi mevcut. İnce japonla yapıştırılacak yerleri şırınga ile temiz ve özenli yapıştırabilirsiniz.

Takipteyim.
    Olcay ATALAN

Konular
    27
    Etti
    2
    2 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Standart Cevap: Bugsier-19 Alt kabin

Biten;
    Keramettin TEZER

Konular
    27
    Etti
    2
    2 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Alıntı Olcay ATALAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet güzel ilerlenmiş tebrik ederim. Özellikle bacayı çok beğendim. Kapı üzerindeki estetik görüntü biraz ölçek dışı olmuş, yapabilirseniz üzerinden zımpara ile 4 parçayı inceltin. Sökülüp yerine daha incesi de takılabilir, kalemle çizilip vernik altında görüntüde alınabilir. Yapacağınız her parçayı gerçeğini hayal ederek yaparsanız ayrıntıları kaçırmazsınız. Birde yapıştırıcı kullanımı konusunda biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor. Forumda konular içinde şırınga ile yapıştırma hakkında bolca bilgi mevcut. İnce japonla yapıştırılacak yerleri şırınga ile temiz ve özenli yapıştırabilirsiniz.

Takipteyim.
    Olcay Bey teşekkür ederim evet maalesef kapı üzerindeki kabartmalar projede yok bana da çok kaba geldi. Onu tekrar ele alayım bitimde. Şırınga ile 502 kullanıyorum ama haklısınız bazen çok yorgunken bile kalkamıyorum başından ve kendi çapımda ince işçiliği biraz kaçırıyorum ve yapıştırıcı dediğiniz gibi çirkin görünebiliyor. Çıplak gözle çok net olmasalar da resimde çok belli. Bunları dikkate alıyorum. Teşekkür ederim.
    Biten;
    Keramettin TEZER

Konular
    27
    Etti
    2
    2 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Standart Cevap: Bugsier-19 Alt kabin

Biten;
    Keramettin TEZER

Konular
    27
    Etti
    2
    2 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Standart Cevap: Bugsier-19 Dümen Dolabı

Biten;
    Keramettin TEZER

Forum Üyesi Kazım GÜRHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    29
    Etti
    3
    4 mesaja 8 te
    Mentioned
    0 Post(s)

O miyar pusulasını öyle inşâ edebilen bir modelcinin geri kalan bölümlerde çok daha "farklı" performanslar sergilemesi lâzım ...

Konular
    27
    Etti
    2
    2 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Standart Cevap: Bugsier-19 Pusula

Biten;
    Keramettin TEZER

Konular
    27
    Etti
    2
    2 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Alıntı Kazım GÜRHAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O miyar pusulasını öyle inşâ edebilen bir modelcinin geri kalan bölümlerde çok daha "farklı" performanslar sergilemesi lâzım ...
    Kazım bey yani iyimi olmuş, hatalı mı?
    Biten;
    Keramettin TEZER

Konular
    29
    Etti
    3
    4 mesaja 8 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Alıntı Kerem42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazım bey yani iyimi olmuş, hatalı mı?
    Miyar gayet güzel ..... geri kalan yerleri şişirmeyin diyorum ...

Konular
    27
    Etti
    2
    2 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Miyar gayet güzel ..... geri kalan yerleri şişirmeyin diyorum ...
    Projede ne varsa onu yapıyorum şişirme yok Kazım bey
    Biten;
    Keramettin TEZER

Konular
    29
    Etti
    3
    4 mesaja 8 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Projede ne varsa onu yapıyorum şişirme yok Kazım bey
    Benim şişirmekten kastım projeyle uyumsuzluk değil gösterilen özen ...

Forum Üyesi shogun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    7
    Etti
    0
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Benim şişirmekten kastım projeyle uyumsuzluk değil gösterilen özen ...
    Bu cümle istisnalar hariç başlangıçta her modelci için geçerli..biraz sabırsızlık,çoğu zaman doğru ve farklı malzemeyi anlayıp kullanmamakta (araştırma) ve çoğunlukla bu malzemelerin temininde,örneğin 2mm. dakota (diğer adını unuttum) çok güzel işlenen,tesviye ve boyaya gelen ama benim burada bir türlü bulamadığım malzeme 3-4-5 mm var ,2mm yok ..olanda elimizde yok tabaka ile sipariş veririz diyor..

Uzun süre sprey le olmaz bu iş (benim düşüncem veya ben beceremem diye düşündüm) diye modelleri boyamadım,aırbrush edinince bir anda işin boyutu değişti

Görüldüğü üzere Kerem beyin modelciliğe ve ince işlere hem eli yatkın,hemde makina parkı sağlam dolayısı ile (özellikle kasara da) farklı malzemeleri kullandıkça,birazda ölçeğe dikkat edince çok daha kaliteli işler çıkaracağı belli gerçekten miyar pusula ve biraz daha tesviye edince dümen dolabı da çok güzel olmuş makine dairesinin ve kaptan köşkünün kaportaları (kapıları)ve skylight (havalandırma heçleri) illede işlevsel olması gerekmiyor çünkü bu ölçekte menteşe yapmanın muhakkak bir tekniği var ama yerine ölçekli efektini düşünün bence,elinize sağlık kolaylıklar dilerim..

Not: yakın zamanda youtube da ve facebook ta tesadüfen bildiğimiz ev mobilyalarını çok küçük ölçekte ve tamamen işlevsel yapabilen (Türk) bir vatandaş gördüm ve hayran oldum abi mevzuyu aşmış fakat kaydetmedim meraklısına çok faydası olacağını düşünüyorum

Semih
    Bodrum
    Denizci
    Herşey hayal etmek ile başlar

Konular
    27
    Etti
    2
    2 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Alıntı shogun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu cümle istisnalar hariç başlangıçta her modelci için geçerli..biraz sabırsızlık,çoğu zaman doğru ve farklı malzemeyi anlayıp kullanmamakta (araştırma) ve çoğunlukla bu malzemelerin temininde,örneğin 2mm. dakota (diğer adını unuttum) çok güzel işlenen,tesviye ve boyaya gelen ama benim burada bir türlü bulamadığım malzeme 3-4-5 mm var ,2mm yok ..olanda elimizde yok tabaka ile sipariş veririz diyor..

Uzun süre sprey le olmaz bu iş (benim düşüncem veya ben beceremem diye düşündüm) diye modelleri boyamadım,aırbrush edinince bir anda işin boyutu değişti

Görüldüğü üzere Kerem beyin modelciliğe ve ince işlere hem eli yatkın,hemde makina parkı sağlam dolayısı ile (özellikle kasara da) farklı malzemeleri kullandıkça,birazda ölçeğe dikkat edince çok daha kaliteli işler çıkaracağı belli gerçekten miyar pusula ve biraz daha tesviye edince dümen dolabı da çok güzel olmuş makine dairesinin ve kaptan köşkünün kaportaları (kapıları)ve skylight (havalandırma heçleri) illede işlevsel olması gerekmiyor çünkü bu ölçekte menteşe yapmanın muhakkak bir tekniği var ama yerine ölçekli efektini düşünün bence,elinize sağlık kolaylıklar dilerim..

Not: yakın zamanda youtube da ve facebook ta tesadüfen bildiğimiz ev mobilyalarını çok küçük ölçekte ve tamamen işlevsel yapabilen (Türk) bir vatandaş gördüm ve hayran oldum abi mevzuyu aşmış fakat kaydetmedim meraklısına çok faydası olacağını düşünüyorum

Semih
    Bodrum
    Denizci
    Semih bey yorumlarınız için teşekkür ederim. Her bir arkadaşımın yazdıklarını 3-5 defa okuyor ve muhakkak değerlendiriyorum. Çok güzel eleştiriler bunlar. Havalandırma pencerelerindeki menteşelere çok uğraştım, bi ara gereksizliğini dahi düşündüm. Sizin dediğiniz gibi efekt mi versem diye düşündüm ama başlamış bulundum. Fakat çok da şık durmadı sanki.
    Makine parkım oldukça sağlam scheppac şerit testerem vardı sanırım motoru yandı,Promax kıl testere makinem vardı arkadaki gergi mili yiv sıyırdı defalarca Ankara'da ki reis makinenin bayisine telefon etmeme rağmen yok "unuttuk", yok "işler yoğundu", yok "hemen arıyorum ben size döneceğim" gerekçeleri ile 4 ay geçti halen kıl testerem gayri faal durumda. Ks 230 proxxon daire testerem de dün yanık kokusu gelince kapattım. Söktüm ve motor plastiği sararmış olduğunu gördüm, çalıştırmaya korktum. Artık hemen Proxxon Tezgah Tipi Daire Testere / 27070 FET modelini ve Proxxon Dekupaj Kıl Testeresi DS460 / 27094 modelini sipariş verdim. Şuan model yapımı çarşambaya kadar durdu. Diğer arızalı makinelerim konusunda fikri olan arkadaşlarımdan da yardımlarını beklerim.
    Bu arada Starmax komprasör ve starmax Airbrush setim var ama sanırım buna büyük hacimli boya tankı takılmadığından çok çabuk bitiyor ve sağlıklı boya yapamadığımdan şuan için atıl bekliyor.
    Konu Kerem42 tarafından (28.08.2016 Saat 18:23 ) değiştirilmiştir.
    Biten;
    Keramettin TEZER

Forum Üyesi Olcay ATALAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    22
    Etti
    0
    1 mesaja 1 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Semih bey yorumlarınız için teşekkür ederim. Her bir arkadaşımın yazdıklarını 3-5 defa okuyor ve muhakkak değerlendiriyorum. Çok güzel eleştiriler bunlar. Havalandırma pencerelerindeki menteşelere çok uğraştım, bi ara gereksizliğini dahi düşündüm. Sizin dediğiniz gibi efekt mi versem diye düşündüm ama başlamış bulundum. Fakat çok da şık durmadı sanki.
    Makine parkım oldukça sağlam scheppac şerit testerem vardı sanırım motoru yandı,Promax kıl testere makinem vardı arkadaki gergi mili yiv sıyırdı defalarca Ankara'da ki reis makinenin bayisine telefon etmeme rağmen yok "unuttuk", yok "işler yoğundu", yok "hemen arıyorum ben size döneceğim" gerekçeleri ile 4 ay geçti halen kıl testerem gayri faal durumda. Ks 230 proxxon daire testerem de dün yanık kokusu gelince kapattım. Söktüm ve motor plastiği sararmış olduğunu gördüm, çalıştırmaya korktum. Artık hemen Proxxon Tezgah Tipi Daire Testere / 27070 FET modelini ve Proxxon Dekupaj Kıl Testeresi DS460 / 27094 modelini sipariş verdim. Şuan model yapımı çarşambaya kadar durdu. Diğer arızalı makinelerim konusunda fikri olan arkadaşlarımdan da yardımlarını beklerim.
    Bu arada Starmax komprasör ve starmax Airbrush setim var ama sanırım buna büyük hacimli boya tankı takılmadığından çok çabuk bitiyor ve sağlıklı boya yapamadığımdan şuan için atıl bekliyor.
    Kerem bey hobiye ayırdığınız zaman ve bütçenin ciddi boyutlarda olduğu aşikar. Hobi için proxxon tercih etmenizde en iyisi olmuş. Fet modeli benimde almak istediğim bir makina fakat ks230'uda tamir ettirmeniz yararınıza olacaktır. Reis makinanın istanbuldaki yerinide arayıp şansınızı denemelisiniz. Kompresör için kazım bey'in önerisi herzaman depolu sistemlerden yana olmuştur. Airbrush konusunda kazım bey ve diğer bilgi sahibi kişilerden fikirleri bekliyoruz.

Elinizdeki alet parkuru ile sizi tatmin edicek işler başarmanızın tek yolu çok sabırlı ve yavaş çalışmak. Yapacağınız bir parçayı en iyiyi yakalayana kadar tekrar tekrar yapmak için çabalarsanız çok iyi işler başaracağınızdan şüphem yok. Size söylüyorumda ben sabrediyormuyum orası muamma

Bence her modelci en az 1 adet kaliteli üretilmiş bir kit yapmalı ve ölçek konusunda parçalar konusunda tecrübe sahibi olmalı. Kit içerisindeki parçayı elinize alıp bu ne kadar küçükmüş yada ne kadar inceymiş dediğinizde eskiden yaptığınız modellerin üzerindeki parçaları aklınıza getiriyorsunuz.

Yine biraz uzun yazdım sanırım kusra bakmayınız, hayırlı geceler dilerim.
    Olcay ATALAN

Konular
    27
    Etti
    2
    2 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Alıntı Olcay ATALAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kerem bey hobiye ayırdığınız zaman ve bütçenin ciddi boyutlarda olduğu aşikar. Hobi için proxxon tercih etmenizde en iyisi olmuş. Fet modeli benimde almak istediğim bir makina fakat ks230'uda tamir ettirmeniz yararınıza olacaktır. Reis makinanın istanbuldaki yerinide arayıp şansınızı denemelisiniz. Kompresör için kazım bey'in önerisi herzaman depolu sistemlerden yana olmuştur. Airbrush konusunda kazım bey ve diğer bilgi sahibi kişilerden fikirleri bekliyoruz.

Elinizdeki alet parkuru ile sizi tatmin edicek işler başarmanızın tek yolu çok sabırlı ve yavaş çalışmak. Yapacağınız bir parçayı en iyiyi yakalayana kadar tekrar tekrar yapmak için çabalarsanız çok iyi işler başaracağınızdan şüphem yok. Size söylüyorumda ben sabrediyormuyum orası muamma

Bence her modelci en az 1 adet kaliteli üretilmiş bir kit yapmalı ve ölçek konusunda parçalar konusunda tecrübe sahibi olmalı. Kit içerisindeki parçayı elinize alıp bu ne kadar küçükmüş yada ne kadar inceymiş dediğinizde eskiden yaptığınız modellerin üzerindeki parçaları aklınıza getiriyorsunuz.

Yine biraz uzun yazdım sanırım kusra bakmayınız, hayırlı geceler dilerim.
    Olcay Bey uzun yazmanız beni hiç rahatsız etmiyor bilakis çok dikkatli ve heyecanla okuyorum. Her birinizin tecrübesi, yazdıkları, söyledikleri ne kadar etkili ve çok kaliteli ve yardım sever modelciler olduğunuzu gösteriyor. Emin olun söylediklerinizin hepsini doğru buluyorum. Reis makineyi de aradım (İstanbul'u) ama Ankara'da bayilerimiz var diyerek 3-5 numara verdiler. Aradıklarımdan bir tanesi de sağ olsun 5 aya yakındır bekletiyor. Ha verdi siparişimi ha verecek derken başkası ile de irtibat kuramadım. En son sinirlenip yeni makineler aldım. Diğer ks230 u, scheppach şerit testereyi ve promax kıl testere makinesini de yaptırıp acil durumlarda yedekte bekletmek istiyorum. Startek komprasörüm depolu sistem zaten ama sanırım boya tankının çok küçük olması ve büyük tank takılamamasından beni yıldırıyor. Airbrush a uydurma bir şişe boya tankı takmayı düşünüyorum. Böylece daha uzun boya yapma şansım olabilir. Bu arada bu nadide formda Airbrushla ilgili bölümleri de okudum. Çok bilgi sahibi oluyorum herkese minnettarım.
    Örneğin sizin yazdığınız yazılardan çok etkili bir kaç kelime;"tatmin edicek işler başarmanızın tek yolu çok sabırlı ve yavaş çalışmak", "Yapacağınız bir parçayı en iyiyi yakalayana kadar tekrar tekrar yapmak" işte modelciliğin temel başarıya götüren iki cümlesi. Dedim ya her birinizin söylediği belki sıradanmış gibi gelen ama içerisinde çok büyük anlamlar taşıyan o ince manaları çıkartıyorum ve hafızama yazıyorum
    Fet modeli yatay testereyi ve kıl testere makinesini henüz almadım kargoda şuan ama videolarını izledim çok kullanışlı, testeresinin seviye ayarı olması özellikle çok önemli diye düşünüyorum.
    Saygı ve selamlarımla.
    Biten;
    Keramettin TEZER

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler