Ölçek: 1/40
Boy: 700mm
En: 130mm
Yükseklik: 510mm

Üretici Firma: Boğaziçi Model Evi
Plan: Hüseyin TOPÇUOĞLU
Ücret: 280TL+KDV

Yorumlar: Kit elinize 1 Sayfa A0, 5 Sayfa A3 gemi planı ile geliyor. İçerisinde lazer kesim olan herhangi bir parça yok. gördüğüm kadarı ile Hüseyin bey posta, omurga vs tüm parçaları el ile kesim yapmış ve tesfiyesini yaparak göndermiş. Kullanılan tüm ahşapların cinsini bilmiyorum ancak gönderilen ahşap malzemeler işçiliği rahat yumuşak malzemeler.

Proje son derece detaylı çizilmiş ancak diğer firmaların ürettiği Albatros modeline göre bağzı noktalarda farklılıklar mevcut. Hangisi daha doğru bir çizimdir onu bilmiyorum

Hoşuma gitmeyen noktalarsa kesilip size gönderilmiş bazı parçaların planda ki ölçülerinden farklı olması (Bir postanın yüksek kalması, güverte eni plana göre daha dar ve direk yeri yanlış açılmış omurgada ki boşluğu tutmuyor, Planda çapa ırgat arası bağlantı zincirle geçilmiş kitden zincir yerine deri tarzında bir halat çıkıyor). Yani plan olarak sorunsuz ancak kit olarak hataları mevcut. Belki de el işçiliği olduğu için sadece bana gelen kitte mevcuttur bu hatalar emin değilim.

Eğer Hüseyin beyin elinde bu kit hazır değilse üretimi yapılıp kargoya verilmesi yaklaşık 15 gün kadar sürüyor.

Kit ile ilgili resimler için:

http://www.modelteknikleri.com/albat...en-goktas.html