Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli

 1. #1
  Ali Timucin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetici
  Üyelik tarihi
  03.05.2008
  Yaş
  44
  Mesajlar
  5.331
  Konular
  550
  Aldığı Beğeni
  942
  Verdiği Beğeni
  1195

  Standart Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli

  Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler                    

 2. #2
  Ali Timucin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetici
  Üyelik tarihi
  03.05.2008
  Yaş
  44
  Mesajlar
  5.331
  Konular
  550
  Aldığı Beğeni
  942
  Verdiği Beğeni
  1195

  Standart Ynt: Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli

  Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli


  Eklenen Resimler Eklenen Resimler                

 3. #3
  yusuf yüce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  yusuf yüce Ziyaretçi

  Standart Ynt: Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli

  Haluk bey merhaba. Önce seçiminiz için sonra ortaya çıkardığınız, el emeği ve göz nurunuz için sizi kutlarım. Daha nice modellerinizi burada paylaşmak dileği ile. Saygılarımla.

 4. #4
  serkan ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  serkan ceylan Ziyaretçi

  Standart Ynt: Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli

  Haluk bey ellerinize sağlık. hepimiz için çok ayrı bir yeri olan bu modeli koleksiyonunuza katmış olmanızdan dolayı sizi tebrik ederim.

  Bu konu ile ilgili olarak bu başlık altında uygun mudur bilemiyorum ama bazı düşüncelerimi aktarmak istiyorum. Birbaşka başlık altında olması daha uygun olur ise yönetici arkadaşlardan taşımalarını rica edeceğim.

  Bandırma Vapuru benim de çok yapmak istediğim ancak henüz vakit ayıramadığım bir model. bir model yapmak istediğimde o modelin daha önce yapılmış tüm örneklerinin resimlerini ve bilgilerini toplamaya çalışırım. Bu bağlamda da geçen yıl çok sayıda yapılmış olan Bandırma vapuru modeli çalışmalarını izledim. ve örnek topladım. yalnız yapılmış olan modellerde tek bir bütünlük yok. önemli farklılıklar var. Bir şehirhatları vapurunda çok çok farklılıklara rastlayabilirsiniz. Çünkü uzun yıllar hizmet vermiş ve her geçen zamanda da farklılıklar göstermişlerdir. gerek boya, gerek yapısal değişiklikler, gerek bağlı bulundukları işletmelerin logoları gibi. Ancak sözkonusu gemi Bandırma vapuru olunca durum biraz farklı. Bu gemiyi bizim için özel kılan özelliği 16-19 Mayıs tarihleri arasında Atatürk ü Samsuna çıkaran gemi olması. bu nedenle de bu geminin modeli o tarihlerdeki görünümünü yansıtmalı düşüncesindeyim. Bana göre sonradan yapılmış olan değişiklikler vs. unsurlar gözardı edilmelidir model çalışırken. Bu konuda herkesin aynı düşüncede olduğunu varsayıp, herkesin de benim gibi arştırmaya önem vererek yaptığını düşündüğüm bu modelin yapılmış örneklerine baktığımda en çok gözüme çarpan farklılıkları belirtmek istiyorum. Bu farklılıklar konusundaki dayanaklar belirtilirse bundan sonraki zamanlarda bu modeli yapacak olan modelcilerin en doğruyu yakalama olasılıkları artacaktır.

  konu ile ilgili derlediğim model fotolarını ekliyorum.

  kafama takılan başlıca kısımlar;
  - kaptan köşkünün yapısı; (bazı modellerde tümüyle kapaılı ve düz bir bina hakim. kimi modellerde köşeli ve açık bir bölüm mevcut),
  - yanılmıyorsam kedi köprüsü diye adlandırılan kaptan köşkü ile baş üstü arasında geçiş kolaylığı sağlayan köprünün var olması yada olmaması.(bazı model de yok, o kısımda güverteye inen bir merdşiven var. bazı modelde ise merdiven yok köprü var.)
  - Bacadaki logo farklılıkları (tüm modellerde çapa ve ay yıldızdan oluşan denizcilik işletmesi logosunun o dönemdeki hali)
  - Geminin isminin yazım alfabesi ?

  bazılarının hangisinin doğru olabileceği hemen belli olsa da bazıları ciddi dayanak gerektirmektedir.

  Bu konuda öncelikle modeli yapan modelci arkadaşlarımızdan ve abilerimizden sonrasında da konular hakkında bilgi sahibi modelcilerden bilgilerini paylaşmalarını rica ederim. bazı kimseler belki bu forum üyesi değiller ancak modeli yapan forum üyelerimizin modeli yaparken üye olmayan diğer arkadaşların kendileri ile irtibat kurmuş olabileceklerini düşünerek onların fikirlerini de yansıtacaklarını varsayıyorum.

  Ekte gönderilen resimler aşağıdaki sitelerden alınmıştır.
  www.pinarhobi.com
  www.tersanemodel.com
  www.gemimodelciligi.com
  www.modelteknikleri.com


  Saygılarımla
  Serkan Ceylan
  Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli-bandarma_ad.jpg   Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli-bandarma_cd.jpg   Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli-bandarma_cd2.jpg  
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler        

 5. #5
  fatihcakalasma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Forum Üyesi
  Üyelik tarihi
  19.05.2008
  Yaş
  40
  Mesajlar
  391
  Konular
  15
  Aldığı Beğeni
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Standart Ynt: Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli

  Serkan bey bildiğim kadarıyla planı Sayın Ahmet güleryüz Yurt dışında bir üniversiteden temin etmiş, Plan a4 kağıdı boyutunda bir planmış ve Sayın Cemil akçe o planı büyüterek şuanki haline getirmiş ve mevcut olan planlarla karşılaştırılmış ve jüri tarafından en doğru plan Sayın Cemil Akçeninkisi seçilmiş. Ben planı görmediğimden tam emin olmamakla beraber Sayın Cemil Akçe vapurun hangi yıldaki görüntüsünden çizildiğini not olarak planında belirtmiş.

 6. #6
  halukozdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Forum Üyesi
  Üyelik tarihi
  28.01.2009
  Yaş
  65
  Mesajlar
  10.000
  Konular
  21
  Aldığı Beğeni
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Standart Ynt: Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli

  merhaba serkan bey iyi bir noktaya parmak bastınız geçen yıl sizin bahsettiginiz sayın cengiz dumlupınar tarafından organize edilen ve benimde başlangıçta iştirak ettigim ortak çalışma oldugunu biliyorsunuz bu ortak proje başlamadan önce elimde bulunan replika planlarını sayın nezih bekat aracılıgı ile göndermiştim fakat istanbuldaki arkadaşlar tarafından nedendir bilinmez kabul görmedi. bende üstünde durmadım ancak gönderilen planları uygulamaya başlayınca sizin de bahsettiginiz çelişkili detaylarla karşılaştım burada tanıdıgım tersane ve gemi müh. ve samsunda bulunan replikayı yapan tersane yetkilileri ile yaptıgım görüşmelerde 1912 görünümü ile yapılan modeldeki detayların çogunun modelci yada plan çizer tarafından eklenmiş oldugunu , aslında oldukca küçük ve sıradan bir posta vapurunda bu türlü detayların olamıyacagı, ayrıca kaptan köşkü önünde bulunan balkon benzeri cumbanın işlevsel olmadıgı kırlancıçlara çıkış bulunmadıgı kaptan köşkünün arkasının açık olamıyacagı ifade edilmiştir.modeller arasındaki fark bu planların 1912 ve 1919 görünümü olarak lanse edilmesidir.dogrusu samsunda uzun araştırmalar sonucu teknik bir heyet tarafından 1919 görünümüne en yakın şekli budur kararı alınarak samsun valiligince yaptırılarak ziyarete açılan replikasıdır.bu konuda kısaca söyleyecegim budur . daha fazlası için isterseniz özelden açıklama yapabilirim
  saygılar haluk.


 7. #7
  MAKET55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  MAKET55 Ziyaretçi

  Standart Ynt: Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli

  samsun büyükşehir belediyesi ve valilik ile birlikte yaptırılan bandırma replikası müze gemi olarak hizmet vermektedir.Bu konu böylecekapatılmalı kanısındayım.diger araştırmalar özelde kalmalıve replikanın kabul görmesigerekir inancındayım
  herkese saygılar,hulusi arslantürk.

 8. #8
  Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sedat Ziyaretçi

  Standart Ynt: Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli

  Sayın Modelci Dostlar,

  Sayın Haluk Özdemir Beyin, Sayın Hulusi Aslantürk Beyin yazmış olduğu konuların tamamına iştirak ediyorum. Bu konular üzerinde daha öncede değişik platformlarda, özel yazışmalarda ve bazı kişiler ile yapılan uzun telefon görüşmelerinde detaylar ve olumsuzluklar üzerinde durduk. Yine aynı konu üzerinde bu işe gönül vermiş kişilerle, gemi mühendisleri ile bu görüşmeleri devam ettirdik. Toplanabilen resim ve diğer kaynaklardan elde edilen bilgiler bizi Bu işi üstlenen Tersaneye kadar götürmüştür. Samsunlu dostların görüştükleri Tersaneden alınan bilgiler doğrultusunda ortak kanaat oluşmuş ve Samsun da bulunan Replika kabul görmüştür.

  Bu girizgahtan sonra tartışılan konuların ana başlıkları şu şekilde olmuştur.

  1- Süleyman Alper Beyin Yaptığı abartılmış Bandırma, kişinin ustalığına ve modelin işçiliğine rağmen kabul görmemştir.
  2- Derneğin çizimi olan Bandırma Vapurunda Kaptan köşkünün neden 3 duvarlı olduğu (Arkası açık), Kaptan köşkü önündeki üstü ve yanları açık, kedi merdiveni denilen ne işe yaradığı belli olmayan platformun gemicilik kuralları çerçevesinde kafalarda oluşan sorulara cevap verememesi nedeniyle kabul görmemiştir.
  3- Cemil Akçe Beyin çizimi olan plan ise Tersaneye birileri tarafından satılmış ancak planın basitliği ve hataları nedeni ile ingiliz Tersane kayıtların ulaşılmış ve plan revize edilerek Tersane tarafından çizimi yeniden yapılmış ve inşası bundan sonra yapılmıştır.
  Bu plan Samsunlu dostlar tarafından Tersaneden temin edilmiş ve bu model Sayın Hulusi Arslantürk, Sayın Haluk Özdemir Bey tarafından defalarca yapılmış Bir adedi Sayın Cumhurbaşkanımıza armağan edilmiştir.

  MANTIK SINIRINI ZORLAYAN KONULAR

  1- Sayın Süleyman Alper beyin modeli dediğimiz gibi abartılı bir olması bu işin ticari bir boyuta taşındığı kanaatinin oluşmasına, bu tür bir geminin yük ve yolcu gemisi olması nedeni ile daha basit bir yapı olması gerekirken pek çok aksesuvar eklenerek aşırıya kaçılmıştır.
  2- Derneğin çiziminde kaptan köşkü tamamen mantık dışı bir yapı, gemi mühendisi arkadaşın deyişiyle bu gemi kesinlikle yazlık bir gemi kışın kullanılmıyormuş demek ki, 2. bir sıkıntıda bu geminin ön ambar için söylenen de ayrı kedi merdiveninin yükleme sırasında engel teşkil etmesi ve sadece çıpa atılması için ne gerek olduğu düşünülmüştür.

  Sonuç olarak Biz ve dostlarımız Samsunda bulunan replikayı esas BANDIRMA VAPURU kabul edip bunu yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Şu an yapımına devam edilen 4 Bandırma Vapuru vardır.

  Saygılarımla.

  Sedat GEDİKLİ

 9. #9
  serkan ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  serkan ceylan Ziyaretçi

  Standart Ynt: Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli

  konu hakkında fikirlerini sunan herkese teşekkür ederim.

  Dikkat çekmek istediğim konu sakın yanlış anlaşılmasın. Sadece gözlemimi ve buna bağlı olarak ileride yapmayı planladığım modelin gerçeğe yakın haline ulaşmayı hedeflediğimi belirtmek isterim.

  Alıntı MAKET55 Nickli Üyeden Alıntı
  samsun büyükşehir belediyesi ve valilik ile birlikte yaptırılan bandırma replikası müze gemi olarak hizmet vermektedir.Bu konu böylecekapatılmalı kanısındayım.diger araştırmalar özelde kalmalıve replikanın kabul görmesigerekir inancındayım
  herkese saygılar,hulusi arslantürk.
  Hulusi bey, yaklaşımınızı araştırmacılık, detaycılık gerektiren modelcilik için uygun görmediğimi üzülerek söylemek istiyorum. Bence konu kapatılmamalıydı ve körü körüne bir doğru kabul edilmemeliydi ki Sedat bey' e teşekkür ederim konuyu kapatmadı ve güzel açıklamalarda bulundu.

  Sedat bey, öncelikle bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiler dahilinde bir şey sormak isterim. tekrarlıyorum sakın yanlış anlaşılmasın sadece doğruya ulaşma çabasındayım.

  - Benim esas takıldığım nokta kaptan köşkü kedi köprüsü (buna bağlı olarak güverteye inen merdiven) gibi yapısal farklılıklar. sizlerin benimsediği ve Replikayı yapan tersane nin belirlediği çizimler orjinal bir belgeye, resime vs. ye dayandırılmış mıdır acaba? bunu gerçekten bu şekilde mi kabul etmemiz gerekir?

  - bu versiyonda da kaptan köşkünün ve kıç tarafta bulunan binanın çatısı ahşap döşeme olarak gözükmekte. Sizce bu makul bir uygulama mı? replika da da bu tavan ahşap mıdır? üstü açık olarak modellenmiş olanlarda tentelik de mevcuttur. (Cemil Akçe modelinde ahşap değildir ve balkon gibi olan kısımların üzeri de kapalıdır, sizin modellerde balkon kısımlarının üzeri açıktır.)

  - Aksesuar konsuna bir yorum yapmayacağım ama yapılış amacı ne olursa olsun, ne taşırsa taşısın bir geminin olmazsa olmaz elemanları vardır. Olmayan bir aksesuarın eklenmesinin olabileceğini sanmıyorum. Irgatta bulunan bir tanburu pirinçten yapıp parlatırsanız bu abartııdır kabul ederim.

  - bir diğer konu da kaptan köşkünün açık olan bölümü kafa karıştırıcı olsa da açık olması nedeniyle yazlık gemiymiş demek ki yorumu yapan gemi mühendisi arkadaşın yeterince bilgisi olmadığını sanıyorum. Yine İngiliz tersanelerinde o dönemlerde yapılmış birçok gemi üstü açık tente korumalı yolcu taşıma bölümleri ile belgelenebilmektedir. bu gemiler kışın çalışmamış mıdır?

  - şu da bir gerçek ki, Replikayı yapan tersane de bu işi ticari amaçla yapmıştır. Onlar da birçok detayı atlamış olamaz mı?

  - Son olarak Tarsus' da da bir replika var. Nusret mayın gemisi. Bandırma replikasıyla aynı amacı taşıyarak yapılmış bir replika. o replika ne kadar "Nusret mayın gemisi" sizce. örnek alıp aynısını bu Nusret diye modeller miydiniz?

  İlginize tekrar teşekkür eder, sizlerin kabul ettiği Bandırma vapurunun planını temin edebilme konusunda nasıl bir yol izlemem gerektiği hususunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Saygılarımla
  Serkan Ceylan


 10. #10
  fatihcakalasma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Forum Üyesi
  Üyelik tarihi
  19.05.2008
  Yaş
  40
  Mesajlar
  391
  Konular
  15
  Aldığı Beğeni
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Standart Ynt: Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli

  Hafta sonu Cemil Hocayla bizde Bandırmayı konuştuk. Kendiside replikanın arkasındaki kamaranın sacdan değil ahşaptan olması gerektiğini ve ayrıca valiliğe bu konuda yazı yazdığını ama sonuç alamadığını söyledi. Ben replikayı veya bandırmayı görmediğimden sadece kendisinin bana anlattıklarını sizinle paylaşmak istedim.

 11. #11
  halukozdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Forum Üyesi
  Üyelik tarihi
  28.01.2009
  Yaş
  65
  Mesajlar
  10.000
  Konular
  21
  Aldığı Beğeni
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Standart Ynt: Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli

  merhaba serkan bey modelcilik adına taşıdıgınız ve seslendirdiginiz en dogruyu bulma fikrinize aynen katılıyorum. bende bu konuyu bu amaçla daha önce bazı modelci arkadaşlarla tartıştım ancak önce kabul edip benimsemelerine ragmen daha sonra bazı kişisel dostluklarını bozmamak adına yanlış oldogunu bile bile gemi modelcileri derneginin planını yapacagını söyleyen modelci dostlar oldu.
  bunu geçelim plan çiziminde faydalanılan kaynak ve belgelere gelince samsun valligi replika yapımı için görevlendirdigi, sinopta kurulu taşkınlar tersanesi yetkilileri tarafından yapılan araştırmalar sonucu sizinde üyesi oldugunuz gemi modelciligi dernegi ile temasa geçerek yardım ve bilgi iştemiştir bu talep üzerine sayın ahmet güleryüz cemil akce ve şun isimlerini hatırlamadıgım iki kişi birlikte ahmet güleryüz beyin ingiliz kaynaklarından elde ettigi endaze çizimleri üzerine çizdikleri bir avam planı dernek kaşeşi ve imzaları ile 1919 görünümüne en yakın bandırma planı budur denilerek tersane yetkililerine tüm hakları ile ücret karşılıgı satılmıştır bu avam planlar esas alınarak imalat planları gemi müh. tarafından çizilip imalatı tamamlanmıştır . dolayısı ile modelcilik adına başka şekillerde ve başka tarihli görümlü adı altında piyasada satılan planlar sonradan ticari amaçlı olarak ilk planı çizenler tarafından degiştirilerek satılmaktadır. bandırmanın kabul edilebilir planlari şu anda samsunda bulunan replikanın avam planıdır.bu konuda gerekirse tersane yetkilileri tarafından gerekli belgelerin açıklanabilecigi tarafıma ifade edilmiştir.

  model üzerindeki detaylar konusunu bu bölümü netleştirdikten sonra irdelemek dogru olur . saygılar haluk. 12. #12
  Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sedat Ziyaretçi

  Standart Ynt: Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli

  Sayın Serkan Ceylan,

  Bir ülkenin kurtuluşu için görevlendirilmiş aslında basit bir gemi olan Bandırma Vapuru, ülkemizi ziyarete gelen yabancılara tanıtılırken bakın buların hepsi bandırma vapurudur, ama siz hangisini beğenirseniz o Bandırma Vapurudur diyebilme şansımız olamaz.

  Şimdi sorularınıza sırası ile cevap vermeye çalışayım.

  Bu güne kadar yapılan bandırma vapurları, Sayın Cengiz Dumlupınar, Müzede bulunan Sayın Cemil Akçe yapımı ve diğerleri gibi yapısal farklılıklar göstersede ağırlıklı olarak çoğunluğu Samsunda bulunan replikaya yakınlık göstermektedir. Şu bir gerçektir ki Bandırma Vapurunun fazla bir resmi de yoktur. Ancak İngiliz kayıtlarında bu tersanenin aynı yapıda muhakkak bir kaydı olduğuna inanıyorum çünkü elimdeki bir kitapta 15 - 16 YY başlayarak günümüze kadar gelen gemi kayıtları olması biraz da bunu doğrular niteliktedir.

  Bu tür gemilerde yaşam mahallerinin üstü ısıyı içeri aktarmaması amacı ile ahşaptan yapılmakta olduğuda bir gerçektir o zamanın içinde başka bir izolasyon malzemesi kullanılmayacağıda ortadadır. Samsun'daki replikanın arkasındaki Tefriş salonu ahşaptır ancak belediyenin son onarımından sonra birazda maliyeti düşürmek amacı ile metalden yapılmış ve her işimizde olduğu gibi birilerinin işgüzarlığına kurban gitmiştir. Belki gözünüzden kaçmış olabilir alt güverteden arka tarafa uzanan sancak ve iskele tüneli pek çok modelde kapalı olarak geçilmiştir. Tenteliklere gelince bu yoruma açık olabilir.

  Gemilerde muhakkak ki olmazsa olmaz elemanlar vardır haklısınız ancak siz daha elektrik kullanılmayan bir zaman içinde geminize elektrik hattı döşer ve elektrik armatürü (sıva üstü) yaparsanız ???? Manikalarınızın, puntellerin, flikaların, babaların, kurt ağızlarının, makaraların, çıpaların, fenerlerin ölçekleri eğer uygun değilse, dediklerinizin bir anlamı da kalmayacaktır. Siz eğer ırgatları pirinçten yapmışsanız bu olabilir ama onu boyamadan bırakamazsınız. muhakkak ki orijinal rengine boyanması gerekir. Süleyman alper beyin modelini inceleyecek olursanız, modern teknelerde kullanılan pek çok aksesuvarın Bandırma Vapurunun üzerinde olduğunu göreceksiniz. Kedi merdiveni olayına gelince Gemi Mühendisi Olan Dostumun Mühendis Deniz Albayı olduğunu söylemek isterim. en azından pek çok kişiden bilgi olarak önde olduğuda bir gerçektir. Ama siz haklısınız mühendis olmadığı halde kendisini mühendis zanneden pek çok insan mevcut piyasada.

  Sizin dediğiniz liman içi bazı gemilerde üstü açık olanlar olabilir doğrudur. Siz hiç açık denizde bulundunuz mu acaba ? İstanbul'da hat vapurlarına bu günlerde bindiğinizde biraz dışarıda durun dediğimi anlarsınız.

  Replikayı yapan tersane doğal olarak ticari takılmıştır çünkü ihaleyle kazanılmıştır. Sayın Kudret Altınkeserle bunu daha öncede telefonla konuştuk. Dernek başkanının Bu planı para karşılığı tersaneye sattığını (Ticari değil tamamen DUYGUSAL !!!!)
  olduğu da ortadadır.

  Nusrat hakkında yorum yapamıyorum kusura bakmayın elimde Sayın Cengiz Dumlupınar beyin bana yolladığı plan ve Sayın Cemil Akçenin tamamen hatalı çizimi var. İlk fırsatta bu kahramanıda yapmaya çalışacağım ayrıca Nusratın oldukça çok resimi ve belgesi mevcut.

  Kısacası bizler, önümüzde koskoca 1/1 örneği olan bir Bandırma Vapuru varken diğerleri modeller hakkında bir şeyler söylemeye gerek duymuyorum.

  Sevgili Haluk Özdemirin de yazdığı gibi yanlış olduğunu bildiğim halde sadece dostluklarının bozulmasından kaygı duydukları için bunu yapıyorum sözüne de katılıyor. Sayın Kudret Altınkeserin bana yollamayı taahüt ettiği Bandırma Vapurunun hiç yayınlanmamış fotoğrafını da hala beklediğimi duyuruyorum.

  Saygı ve sevgilerimle.

  Sedat GEDİKLİ

 13. #13
  ceb76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Forum Üyesi
  Üyelik tarihi
  08.05.2008
  Yaş
  48
  Mesajlar
  1.506
  Konular
  108
  Aldığı Beğeni
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Standart Ynt: Sayın Haluk Özdemir Bey'in Bandırma Modeli

  Konuyla ilgili bilgi veren ve görüş bildiren tüm arkadaşlara teşekkür ederiz. Ancak bildiğiniz üzere sitemiz Model Teknikleri Sitesi olup, tarihi gerçeklerin veya planların haklılığı yada yanlışlığı konusunda hakimlik veya hekemlik yapacak bir ortam değildir. Heleki Üyelerimiz arasında geçmişe dayanan husumetlerin ortaya çıkarılacağı bir platform hiç değildir.

  Bu çerçevede, konuyla ilgili gerekli tüm bilgilerin verildiğine, modeli çalışmak isteyen arkadaşların bu konu başlığı altında tartışılan fikirler ışığında, en azından modele ne şekilde başlamaları gerektiği konusunda yeterli görüşe sahip olabileceklerini düşünmekteyiz. Gerekli detaylı araştırmaların ise modelciler tarafından zaten şahsi olarak yapılabilineceğini ve konuya müdahil arkadaşlara özel mesaj aracılığıyla ulaşabileceklerini göz önünde bulundurarak konuyu kilitliyorum.

  Saygılarımla...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •