Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$

Bugra
    Ziyaretçi Bugra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$

Merhabalar ;

Sn. Ahmet Akba$ beyfendi forumla ilgili bir takım sıkıntılar ya$adığı için benden rica etti fotoğrafları yüklemem için.

Ahmet Bey'in ilk modeli olduğunu da belirtmek isterim.. Bence gayet güzel bir i$ çıkmı$ ortaya..

Kendisini tebrik ediyorum..

Not : İlk iki fotoğraf ba$ka bir modele ait olup, diğerleri modelin yapım a$amalarına aittir.

Saygılar, Buğra

Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture2.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture3.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture4.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture5.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture6.jpg  

Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture7.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture8.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture9.jpg  
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler    

Bugra

Standart Ynt: Alert 1818

Devam..
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture10.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture11.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture12.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture13.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture14.jpg  

Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture15.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture16.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture17.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture18.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture19.jpg  

Bugra

Devam..
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture20.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture21.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture22.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture23.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture24.jpg  

Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture25.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture26.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture27.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture28.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture29.jpg  

Bugra

Devam..
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture30.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture31.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture32.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture33.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture34.jpg  

Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture35.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture36.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture37.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-picture38.jpg  

Forum Üyesi AHMET AKBAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    22
    Etti
    2
    3 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Buğra bey yardımların ve beğendiğin için teşekkür ederim.Model yapımına başlamaya karar verdikten hemen sonra çok araştırmadan çok hızlı gittiğim ve çok yanlışlık ve kötü malzeme seçimi yaptım.Siteyi takip ettikten sonra katılımcı ve yönetici arkadaşlardan çok şeyler öğrendim. Umarım bunu bitirdikten sonra ikinci modelim daha düzgün olur. Herkese saygılar.

SABRIN TAŞINCA DAHA FAZLASINIDA KAYBEDEBİLİRSİN

Forum Üyesi KaptanReşat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    16
    Etti
    0
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Standart Ynt: Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$

Ahmet bey
    Modelcilikte esas olan kendini aşmaktır bana göre.Sabır ediyor,emek veriyor ve neticede birşey üretiyorsunuz.Beğenmediğiniz yer varsa üzülmeyin.Biraz eskitme uygularsınız olur biter. 0 Hata ufukta. İyi rotadasınız.
    Kolay gelsin.
    Reşat Güzeltırpan<br />Adapazarı

Konular
    22
    Etti
    2
    3 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Reşat abi nasihatınız için teşekkürler.Hata yapmaktan asla çekinmem. İnsanlar hata yapmalı ki öğrenebilsinler, hatalardan dersler çıkartabilsinler . Eğer çekimser ve korkak olursak hiç bir şeye dokunmadan ömür geçer gider.

Saygılar

Bugra

Ahmet Abi,

Nerelerde takılıyorsun, eğer anlamadığın ya da zorlandığın spesifik bir konu var ise onun üzerinde duralım..

Konular
    22
    Etti
    2
    3 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Buğra plan üzerinde bağlama ipleri birbirinr girmiş durumda olup bende karıştırıyorum.

Konular
    22
    Etti
    2
    3 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Buğra yelken iplerinin birkaç fotoğrafı.
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-dsc06139-640x480.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-dsc06140-640x480.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-dsc06141-640x480.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-dsc06142-640x480.jpg   Alert 1818 - Yapım : Ahmet Akba$-dsc06143-640x480.jpg  

Yönetici Ali Timucin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    530
    Etti
    11
    36 mesaja 53 te
    Mentioned
    1 Post(s)

Güzel bir model iyi bir secim. Gözüme takılan bir kac nokta var. Sanırım yapıştırıcı bolca sürüldüğü icin taşmalar olmus
    ve boya tutmadığı icin birlesme noktalarında beyazlıklar olusturmus. Birde direklerin biraz inceltilmesi gerekiyor olabilir mi ? Bana biraz kalın gibi geliyor.
    Fakat model çok hoşuma gitti . Özellikle renkleri ve kalın omurgası gel beni yap diyor
    Ali Timucin
    Kocaeli / 1976

Mail : laguna1903 at gmail.com
    Msn : [email protected]
    Yapımı Devam Eden Rc Sahil Güvenlik Botu SAR 33
    Yapımı Devam Eden Mini Malibu F3P RC Model Uçak

Bugra

Ahmet Abi ;

Elindeki plan 4 pafta ve 1969 çizimi mi ?

Konular
    22
    Etti
    2
    3 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Ali bey yorumlarınız için teşekkür ederim.Becerebilirsem gerçekten güzel bir model.Yapıştırıcı konusunda haklısınız.Modelin sarımı ve üst güverte balsa ağacından olduğu için tutmaz diye korkudan fazla sürmüşüm. Direkler bana göre de kalın gibi geliyor ancak resim üzerinden aldığım ölçülere göre yaptım.

Saygılar

Konular
    22
    Etti
    2
    3 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Buğra plan 1969 e 4 fpaftadan oluşuyor. FDF A4 lerin yanyana yapıştırılması sonucu yapıldı.

Saygılar

Bugra

Valla Ahmet Abi,

İ$in içinden bende çıkamadım.. Çıktı almadan anla$ılmıyor pek bir$ey. Gemi üzerinde verilen numaraların, güverte üzerinde de markalanması gerekiyor ama göremedim pek.

Ama durun bakalım, biraz ara$tırayım. Haber veririm 1-2 saate..

Forum Üyesi kılıç hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    15
    Etti
    0
    2 mesaja 3 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Ahmet bey emeğinize sağlık ilk modeliniz olmasına rağmen gayet başarılı bir iş çıkarmışsınız sıradaki paylaşımınızı merakla bekliyorum kolay gelsin
    Hamza KILIÇ
    [email protected]
    1978-Zonguldak
    05368825202

Bugra

Ahmet Abi ;

Maalesef pek bir$ey bulamadım açıkçası :/ Sadece fotoğraflar var, planı da çıktı alamadığım için rahat inceleyemedim..

Buradan güverte üzerindeki binanın yapılmı$ ve detaylı fotoğraflarına ula$abilirsin..

Fotoğraflar yardımcı olur umarım..

Forum Üyesi alper.aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Etti
    0
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Ahmet Abi;
    Ellerine sağlık çok güzel olmuş, gerçekten harika çok beğendim. Modellerinin devamını bekliyorum.

Saygılarımla...
    1980 / İZMİR<br />Alper ASLAN

Quiver
    Ziyaretçi Quiver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ahmet abi öncelikle tebrik ediyorum. İlk model için oldukça başarılı bir işçilik. Ayrıca çok da güzel bir model seçmişsiniz..

Eğer mail adresinizi bana bildirirseniz, arma donanımı ile ilgili farklı bir döküman iletmek isterim size..

Forum Üyesi KaptanReşat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    16
    Etti
    0
    0 mesaja 0 te
    Mentioned
    0 Post(s)

Ahmet bey
    Güverte ve yelken donanımı çalışırken çok sabırlı ve sakin düşünerek yorum yapın,ve
    ilk sıra mantığı ile düşünün.Zira başlayınca geri dönemezsiniz.
    En önce direkleri sabitleyen ipleri içeriden dışa doğru çalışarak bağlayın.Sonra merdivenler vs.Gerçek gibi düşünün yelkenler ve yelken serenleri hareketli parçalar olduğu
    için boşta kalacak ve yerlerini zaten kendileri gösterecektir.Umarım geç kalmamışızdır.
    Hava atmak gibi kabul etmezseniz;şu sıralar May Flower'in arması üzerinde çalışıyorum
    faydalı olabilir sanırım.Ayrıca yelkenli gemiler bölümündeki çalışmalara bakabilirsiniz.
    Reşat Güzeltırpan<br />Adapazarı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler